úterý 5. dubna 2011

Nohama pevně na zemi

Chůze je bezesporu ten nejlepší pohyb, jaký svému tělu můžeme poskytnout. Jsou známé případy, kdy jen pouhá chůze dokázala nemocného vyléčit z vážného onemocnění.

Pro příklad nění třeba chodit nijak daleko. Kněz František Lízna proslul svými dlouhými pěšími pochody, v délce stovek kilometrů. Přestože u něj lékaři diagnostikovali rakovinu, zdá se, že ji díky svým dlouhým pěším poutím drží obratně na uzdě.

Faktem je, že mnohem lepších výsledků by dozajista dosáhl, kdyby se doslechl o biomechanické stélce Hanák, která upravuje správné postavení chodidla při chůzi.

Josef Hanák, který s vizí biomechanické stélky přišel jako první a nechal si ji patentovat tvrdí, že lze s jejím používáním odstranit celou řadu nejrůznějších civilizačních onemocnění.

Pravdou je, že zvířata, nemajíce pohodlných a slušivých bot jsou mnoha potíží, jimiž trpí dnešní člověk, ušetřeny. Může být příčinou nevhodná obuv? Může být řešení tak jednoduché, jako je jednoduchý princip biomechanické stélky Hanák?

Víme, že člověk má za sebou velmi dlouhý evoluční proces. Většinu z tohoto času však absolvoval bez bot. Miliony let chodil, běhal a skákal po zemi bosky. To dnes již není možné. Představa, jak se vrcholný manažer dostaví na schůzku bos nebo jak číšník vymění lakýrky za holé chodidlo, je příliš divoká. Ostatně naše betonová a asfaltová města nejsou pro bosou nohu uzpůsobena. Josef Pataky, pokračovatel reflexní léčby plosek po světově uznávaném Jančovi, běhá kazdý den v blízkém lese bos. Zem je měkká a chodidlu svědčí. Hanákovu obuv a biomechanické stélky Hanák však bere na milost. Ostatně sám je nosí a doporučuje.

Jeden z důležitých předpokladů našeho zdraví je bezesporu zdravá výživa. Zajistí, aby naše buňky měly dostatek materiálu pro úspěšnou stavbu našeho těla. Mechanika chůze je však také důležitá. Pokud nemůžete chodit celé dny po trávníku, písečné pláži, nebo v botách z Duflexu, zbývá jediná možnost, jak našemu tělu vrátit schopnosti, které s příchodem obuvi postupně a plíživě ztratilo. Využít českého vynálezu, využít biomechanické stélky Hanák. Stojí to určitě za to.

Žádné komentáře:

Okomentovat